Prostovoljsko delo

V gimnaziji imamo vsako leto večje število dijakov, ki sodelujejo kot prostovoljci.

Nudijo pomoč otrokom z učnimi težavami ter sošolcem, se družijo z uporabniki društva Ozara, razveseljujejo otroke v posavskih vrtcih in v društvu Sonček otroke, ki imajo težje oblike motenj v duševnem in telesnem razvoju.

Plodno je sodelovanje z domovi upokojencev, udeležimo se Dneva prostovoljstva v Domovih starejših občanov, aktivni smo na Dnevu za spremembe, ki ga organizira DUO Impoljca in sodelujemo v različnih delavnicah z njihovimi varovanci.

Sodelujemo na posavskem Festivalu prostovoljstva v Krškem … Letos nameravamo širiti naše prostovoljsko delo in sodelovati tudi s Kriznim centrom za otroke in mladostnike v Krškem ter z psihohigienskim dispanzerjem Zdravstvenega doma Brežice.

S prostovoljci se srečujemo na občasnih supervizijskih sestankih, individualno ali v manjših skupinah in razrešujemo aktualne težave.

Dijaki so tudi prostovoljci v Mladinskem centru v Krškem in v Brežicah pri izvajanju številnih dejavnosti,.

V načrtu za letošnje šolsko leto pa imamo tudi več prostovoljskih projektov, ki bi jih izvedli posamezni oddelki.

Mentorica prostovoljskega socialnega dela:

dr. Gordana Rostohar

Poročilo o prostovoljskem delu v šolskem letu 2015/2016