Skoči na glavno vsebino

Pet dijakov Gimnazije Brežice se je udeležilo državnega tekmovanja v znanju angleškega jezika. Posneli so 4-minutni žanrski film v angleščini na temo Shakespeare Revisited. Leto 2016 je Shakespearjevo leto, saj obeležujemo 400. obletnico smrti velikega angleškega dramatika in pesnika Williama Shakespearja. Dijaki so morali v filmu pravilno uporabiti deset predpisanih besed, pokazati ustvarjalnost, znanje angleškega jezika ter spretnost tehnične izvedbe. Martina Olić, Gala Margita Štiglić, Jon Krajic Tomin, Žana Florjanič Baronik in Sara Rožman Atelšek so s svojim kratkim filmom z naslovom Shakespeare High, posnetim pod mentorstvom Mateje Raušl, prof., osvojili zlato priznanje. Klasične Shakespearjeve junake so postavili v srednješolsko okolje 21. stoletja in prikazali, kako se Hamlet, Jago, Kleopatra, Romeo in Julija spoprijemajo s šolskim priporom.

Za osvojeno zlato priznanje jim iz srca čestitamo.

Mateja Raušl, prof.

Dostopnost