Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 17. 3. 2016, je na gimnaziji potekalo šolsko tekmovanje iz matematike. Tekmovanja se je udeležilo 132 dijakov, in sicer 38 dijakov 1. letnika, 25 dijakov 2. letnika, 30 dijakov 3. letnika in 39 dijakov 4. letnika. Bronasto priznanje je osvojilo 44 dijakov, 6 najboljših pa se je udeležilo državnega tekmovanja.
Na državnem tekmovanju, ki je v soboto, 16. aprila 2016, potekalo na Gimnaziji Novo mesto, so se naši dijaki odlično odrezali, saj so štirje osvojili srebrno priznanje, dva dijaka pa sta osvojila zlato priznanje.
Prejemniki bronastega priznanja:
Luka Račič (1. A), Ajda Žarn (1. A), Lenart Žinko (1. A), David Poznič (1. B), Nik Reberšek (1. B), Alen Zildžović (1. B), Primož Bogner (1. C), Eva Bračun (1. C), Nik Jeromel (1. C), Rok Kvartuh (1. C), Zala Resnik Poljašević (1. C), Anja Švajger (1. C), Gal Resnik Poljašević (1. D), Barbara Štorman (2. A), Valentina Zlobko (2. A), Katja Bajs (2. A), Aljaž Bratkovič (2. C), Filip Cvetko (2. C), Žana Florjanič Baronik (2. C), Živa Stegne (2. C), Tadej Martinčič (2. D), Nika Radi (3. A), Matej Štrucl (3. A), Matija Krajnc (3. C), Lucija Župevc (3. C), Rok Arh (3. D), Lea Herakovič (3. D), Lucija Jazbec (3. D), Lucija Ana Kovačič (3. D), Ana Sladič (3. D), Katja Škoda (3. D), Matej Ajster (4. A), Mateja Kvartuh (4. A), Anamarija Lakner (4. A), Sandra Mavsar (4. A), Laura Pavlin Gregorčič (4. A), Sabina Požun (4. A), Leda Krošelj (4. B), Lovro Pečnik (4. B), Monika Kuhar (4. C), Nejc Arh (4. D), Vita Kotar (4. D), Matej Rostohar (4. D), Aljaž Sušin (4. D).
Prejemniki srebrnega priznanja (na državni ravni):
Žana Florjanič Baronik (2. C), Tadej Martinčič (2. D), Matija Krajnc (3. C) in Laura Pavlin Gregorčič (4. A).
Prejemnika zlatega priznanja:
Lucija Župevc (3. C) in Lovro Pečnik (4. B).
Vsem prejemnikom priznanj iskreno čestitamo!
Za aktiv matematikov
Barbara Valentinčič Barlič

Na sliki so udeleženci državnega tekmovanja (iz leve proti desni: Lovro Pečnik, Tadej Martinčič, Laura Pavlin Gregorčič, Lucija Župevc, Žana Florjanič Baronik, Matija Krajnc)

Dostopnost