Skoči na glavno vsebino

EUSTORY je mednarodno zgodovinsko tekmovanje za države Evropske unije, namenjeno  srednješolskim raziskovalkam  in raziskovalcem novejše zgodovine.   V letošnjem šolskem letu je bil pogoj za sodelovanje izdelava raziskovalne naloge na  temo SKUPNO.

IzGimnazije Brežice so se tekmovanja  udeležile štiri dijakinje iz 1. a, ki so raziskovale v dveh parih. Tjaša Antolovič in Ema Agnič sta napisali raziskovalno nalogo z naslovom:  Ali zadružni dom Bizeljsko izgublja svojo moč povezovanja krajanov?  Raziskava  Tashe Voglar in Tinkare Simončič pa je naslovljena: Gasilci kot povezovalni element na Velikem Obrežu nekoč in danes.

Obe nalogi sta bili med vsemi raziskovalnimi nalogami v Sloveniji ocenjeni kot najboljši. Dekleta se bodo za nagrado septembra ali oktobra  2016 lahko udeležile mednarodnega History Campusa v Srednji Evropi (na več lokacijah – Budimpešta, Praga, Gdansk) ali v Gruziji.

 

Zmagovalkam čestitamo.

Mentorica: Nataša Šekoranja Špiler, prof.

Dostopnost