Skoči na glavno vsebino

Gimnazija Brežice je tudi v tem šolskem letu izvedla projekt Inženirke in inženirji bomo! v sodelovanju s podjetjem Mediade. Predstavitve so se udeležili predvsem dijaki tretjega in četrtega letnika. Namen dogodka z naslovom »Ne teslo. Tesla bom!« je bila promocija tehničnih in naravoslovnih poklicev ter inovativnosti med gimnazijci.

Ravnatelj Uroš Škof je v uvodu poudaril, da sta inovativnost in ustvarjalnost potrebni v vseh poklicih ne le inženirskih, saj je izbira poklica ena najpomembnejših odločitev v življenju. Predstavitev je povezovala mag. Edita Krajnović iz podjetja Mediade. Dogodka so se udeležili Janez Zupančič iz podjetja Utris, Peter Bukovec iz podjetja LACEnano, Aleksander Zupančič iz JP Komunala Brežice in Franci Stariha iz zveze AIESEC Slovenija. Sogovorniki so navdušili mlade za ustvarjalnost v tehničnih poklicih, kar vodi k boljšemu delu in večji konkurenčnosti. Prav tako so predstavili svoje izkušnje in opozorili na napake, na katerih so se učili. V sproščenem pogovoru so osvetlili, zakaj je radovednost lepa čednost in kako se odločati o izbiri študija in poklica.

Častni pokrovitelj projekta Inženirke in inženirji bomo! je Predsednik Republike Slovenije Borut Pahor.

Dostopnost