Skoči na glavno vsebino

Gimnazija Brežice se je v soboto, 1. 4. 2017 na Gimnaziji Celje Center s tremi tekmovalci udeležila državnega zgodovinskega tekmovanja, na katerem je sicer sodelovalo 246  dijakov iz vse Slovenije. Našo šolo so zastopali: Patricija Kelhar, 4. d, Lea Herakovič, 4. d in Manca Žagar, 2. d

V prvem delu tekmovanja so dijaki pisali zgodovinski test iz poglavij industrializacije v 19. stoletju, nato pa je sledil še terenski del, kjer so tekmovalci  odkrivali zgodovinske znamenitosti mesta Celje.

Popoldne je v celjskem Narodnem domu potekala zaključna slovesnost in razglasitev rezultatov. Lea Herakovič je osvojila zlato,  Manca Žagar pa  srebrno državno priznanje. Prav tako pa je bila naša gimnazija odlična v ekipnem terenskem delu, saj je med 84 ekipami dosegla 6. mesto.

Tekmovalcem čestitamo za odličen uspeh.

Nataša Šekoranja Špiler, prof.

 

 

Razglasitev rezultatov ( Manca in Lea 7. in 8. z desne)                   Foto: Gimnazija Celje Center

 

Manca Žagar prejema srebrno priznanje

Foto: Gimnazija Celje Center

Dostopnost