Skoči na glavno vsebino

V dneh od 1. 4. do 4. 4. 2017 so se dijaki Tim Medved (3. b), Lara Jambriško, Jakob Ban, Filip Cvetko in Žiga Pinterič (vsi iz 3. c) kot predstavniki naše UNESCO šole udeležili mednarodne konference GimMUN 2017 na Ptuju. Gre za simulacijo konference Združenih narodov, kjer so dijaki v različnih komitejih (odborih) v angleškem jeziku razpravljali o aktualnih svetovnih problemih in sprejemali resolucije – predloge rešitev, npr vprašanje Palestine, nevarnosti jedrskega orožja, evtanazije, vpliva živinoreje na okolje in podobno. Pri tem so zagovarjali stališča ”svoje” države, Lara in Tim kot delegata Belgije, Jakob, Filip in Žiga delegati Brazilije, ter soočali svoja mnenja z dijaki iz Slovenije, Nemčije, Avstrije, Italije, Bolgarije, Rusije, ki so predstavljali različne države članice OZN.

 

Vseh pet dijakov se je na podlagi predhodnih priprav aktivno udeleževalo razprav, se veselilo, ko je bil sprejet njihov amandma s strani drugih držav, v prostem času pa se veselo družili in sklepali nova poznanstva. Na zaključku konference je eden od njih – Tim Medved – prejel pohvalo za sodelovanje, vsem pa je bil GimMUN Ptuj 2017 lepa in koristna izkušnja.

 

Mentorica: Romana Robek Cerjak

 

 

Dostopnost