Skoči na glavno vsebino

Dijakinje Gimnazije Brežice Živa Bezjak, Barbara Štorman, Valentina Zlobko, Živa Stegne in Mojca Dimič so se skupaj s profesorico Matejo Raušl udeležile Global Rounda, ki je nadaljevanje tekmovanja iz znanja v angleškem jeziku The World Scholar’s Cup. Tekmovanje je potekalo od 26. junija do 1. julija 2017 v Hanoju v Vietnamu, med sabo pa se je pomerilo 3400 učencev in dijakov iz 40 držav sveta, od tega je bilo 1450 seniorjev (starih 15 let in več), ostalo pa juniorji, učenci osnovnih šol. Slovenijo so zastopali učenci iz šestih osnovnih šol ter dijaki petih slovenskih gimnazij. Iz Posavja sta se tega tekmovanja udeležili dve šoli, Gimnazija Brežice in Osnovna šola Brežice.

Tekmovalci so se morali izkazati v šestih področjih in izbrani temi, ki je letos Neprijazen svet (An Unlikely World), področja pa so umetnost in glasba, naravoslovje, zgodovina, književnost, sociologija ter moderna mitologija. Tekmovanje je vključevalo ekipno debato, kreativno pisanje esejev, preizkus znanja šestih področij in kviz. Dijakinje so tekmovale v skupini po tri, ocenjevalo pa se je posamezno in skupinsko. Domov so se vrnile z odličnimi dosežki. Živa Bezjak je dobila zlato medaljo pri debati, posamezno in skupinsko, srebrno medaljo med Champion Scholar’s na vseh področjih ter postala najboljša dijakinja šole. Barbara Štorman je osvojila srebrno medaljo pri debati posamezno ter zlato iz skupinske debate, je naša najuspešnejša dijakinja pri pisanju eseja, saj je prejela zlato medaljo. Ravno tako je tudi Barbara dobila srebrno medaljo med Champion Scholar’s na vseh področjih. Ti odlični rezultati so ju ponovno pripeljali do uvrstitve na The Tournament of Champions, ki bo letos jeseni na Univerzi Yale v ZDA. Živa Stegne in Valentina Zlobko sta prejeli srebrno medaljo iz znanja v naravoslovju, Mojca Dimič pa zlato DaVincijevo medaljo.

Vsem dijakinjam iskreno čestitamo.

Mateja Raušl, prof.

 

Dostopnost