Skoči na glavno vsebino

V soboto, 11. 11. 2017, je Informacijska pisarna Evropskega parlamenta v Sloveniji organizirala nacionalno tekmovanje za Evrošolo 2017/2018. Udeležilo se ga je 38 ekip iz 30 srednjih šol cele Slovenije, od tega dve ekipi Gimnazije Brežice, oddelka 3. a in 3. d, pod mentorstvom Boštjana Špilerja, profesorja geografije, ki je obe ekipi ob pomoči obeh razredničark pripravljal na tekmovanje. Dijaki so morali pripraviti izdelek, s katerim so predstavili vrednote Evropske unije, s posebnim poudarkom na uvajanju enotnega digitalnega trga. Izkazati so se morali v testu in kvizu o poznavanju Evropske unije, evropske zgodovine in geografije. Končni uspeh je bil izjemen, saj je 3. a-oddelek zasedel prvo mesto, 3. d pa četrto. Za nagrado je organizator tekmovanja oba razreda povabil v Evrošolo v Evropski parlament v Strasbourg, kjer bodo skupaj z vrstniki ostalih članic EU-ja za en dan prevzeli vlogo evropskih poslancev. Dijaki Gimnazije Brežice so od sedmih podeljenih nagrad osvojili kar dve.

Dostopnost