Skoči na glavno vsebino

Čas in kraj odhoda: petek, 14. 12.  2018 ob 4.30 uri  izpred Gimnazije Brežice. Prihod domov je predviden istega dne okoli 24. ure.

PROGRAM: Iz Brežic se bomo peljali čez Bizeljsko do mejnega prehoda Šentilj. Nato bomo pot nadaljevali po avstrijski Štajerski mimo Gradca ter po Gradiščanski in Spodnji Avstriji. Dunaj nas bo pričakal praznično odet. Očaral vas bo s svojo veličastno zgodovino, čudovitimi zgradbami in s svojo sodobnostjo. Nekoč je bilo to tudi naše glavno mesto. Na Dunaju so se izobraževali in delovali številni znameniti Slovenci. Veliko glavno mesto danes majhne Avstrije je imelo v zgodovini zelo pomembno vlogo. Bogata zgodovina je na Dunaju pustila mnoge sledi, kot so številne zgradbe, spomeniki, parki. Dunaj je dobil zaradi svoje tradicije in ugodne prometne lege sedež nekaterih pomembnih mednarodnih ustanov. Po prihodu na Dunaj krožni avtobusni ogled po dunajskem ringu, okoli katerega se nizajo mogočne zgradbe, ter si ogledali Univerzo, Mestno hišo, Parlament, muzeje, gledališče, opero, parke … Naredili bomo postanek na božičnem trgu pred mestno hišo. Ogledali si bomo dvor Belvedere s parkom. Ustavili se pred impresivno asimetrično stavbo Hundertwasser House. Sledil bo sprehod po središču mesta, kjer se bomo ustavili pri nekaterih muzejih, mestnem dvoru – Hofburgu, Grabnu in seveda Štefanovi cerkvi. V dunajskem muzeju Albertina si bomo ogledali  razstavo francoskega slikarja Clauda Moneta. Združila je 100 njegovih del in celovito predstavila njegovo ustvarjanje, od predimpresionističnih del pa do zadnjih slik, ki jih je umetnik ustvaril na svojem vrtu v Givernyju (www.albertina.at). Nekaj bo tudi prostega časa za samostojno odkrivanje mesta, lahko si tudi privoščite znamenito Sacher torto ali pa si jo kupite in odnesete domov. Z Dunaja se boste odpeljali pozno popoldan, s prihodom v Brežice v poznih večernih urah.

Podrobne informacije so na dijaški oglasni deski pri vhodu v šolo.

Dostopnost