Skoči na glavno vsebino

Akademija za politični menedžment (APM) v sodelovanju z Veleposlaništvom Združenih držav Amerike v Sloveniji izvaja projekt spodbujanja aktivnega državljanstva med mladimi, v sklopu katerega so obiskali tudi Gimnazijo Brežice. V sklopu projekta smo na šoli izvedli štiriurno delavnico Digitalne kompetence za demokratično participacijo. 

Dijaki so najprej poslušali kratko predavanje o demokraciji in aktivnem državljanstvu, nato pa so se razdelili v skupine in naslednji dve uri pripravljali svojo lastno digitalno politično akcijo. Zato so morali najprej poiskati resnične podatke po različnih internetnih bazah, pripraviti dopis za poslance in medije ter zasnovati promocijsko kampanjo na družbenih omrežjih. Zadnjo uro so skupine predstavljale svoje rezultate.

Dostopnost