Skoči na glavno vsebino

V sredo, 16.10., smo obeležili svetovni dan hrane. Prvo uro smo obravnavali tradicionalne slovenske jedi z zaščiteno označbo, predstavili območja, za katera so te jedi značilne, spisali recepte in pripravo petih jedi (slovenske potice, prekmurske gibanice, belokranjske pogače, kranjske klobase in originalne blejske kremne rezine). Drugo uro smo najprej poslušali predavanje o zdravi prehrani in gibanju, v drugem delu ure pa smo izpeljali krajši športni poligon. Do malice smo izvedli kemične poskuse reakcij med različnimi snovmi ter pekli palačinke, s katerimi smo se (ob potici) posladkali v družbi oddelčnega učiteljskega zbora, ravnatelja, ter koordinatorice projekta. Sledila je obravnava motenj hranjenja (anoreksija, bulimija, drinkoreksija, prenajedanje …). Sedmo uro pa smo predstavili potek dneva, rezultate (nastajajočo spletno stran) in zbrali mnenja o izvedenem projektnem dnevu.

Posebej bi se zahvalili vsem mentorjem, ki so nam omogočili vsebino in organizacijo projektnega dne ter priskočili na pomoč.

Najbolj všeč nam je bila razredna organizacija projektnega dne, peka palačink in druženje s profesorji ter izdelana spletna stran o projektnem dnevu.

Dijaki 2. c z razredničarko

————————————————

————————————————

Nastala je spletna stran o projektnem dnevu, ki si jo lahko pogledate. 

Dostopnost