Skoči na glavno vsebino

Na Portugalsko smo se odpravili 17. aprila, ko smo v duhu velikonočnih praznikov nasmejani in polni pričakovanj stopili na letalo v Gradcu. Pot nas je vodila do Porta, nato pa do končnega cilja, Coimbre. To je mesto v osrčju Portugalske, ki nas je vse očaralo z lepo arhitekturo, prijaznimi ljudmi, odlično kulinariko in vetrovnim vremenom. Že prvi dan smo si sami ogledali veliko znamenitosti in prehodili kar nekaj kilometrov. Učitelji in učenci v šoli, kjer smo opravljali aktivnosti Erasmus+ projekta Cinema my dream, so pripravili spoznavne delavnice in tako se je pričelo naše druženje. V torek smo obiskali 700 let staro univerzo, ki s svojo baročno podobo krasi mesto ob reki Rio Mondego. V naslednjih dneh smo si ogledali soline v Aveiru, se z gondolo peljali po laguni in ob pozdravih vetra pomahali Atlantiku. Zadnji dan smo si ogledali filme, ki smo jih posneli na delavnicah, zvečer pa smo imeli podelitev diplom ter ples. Naše potovanje domov je potekalo burno in hitro, a ko smo na letališču v Gradcu vsi prejeli svojo prtljago, smo bili nepopisno srečni. Za to izkušnjo smo hvaležni tako mentoricam kot tudi ravnatelju in celotni Erasmus+ ekipi tega projekta, brez katerih naši spomini ne bi bili tako nepozabni.

Nikolina Ilinčić, 4. c

Za to izkušnjo smo hvaležni tako mentoricam kot tudi ravnatelju in celotni Erasmus+ ekipi tega projekta, brez katerih naši spomini ne bi bili tako nepozabni.

Nikolina Ilinčić

Dostopnost