Skoči na glavno vsebino

Dijaki 2., 3. in 4. letnika, ki obiskujemo pouk francoščine, smo se 5. 2. 2024 odpravili v Ljubljano, kjer smo si v sklopu projekta Erasmus + ogledali predstavo Mali princ v francoščini. Igrali so štirje igralci, ki so prihajali iz Francije in Velike Britanije. Bilo je zanimivo, harmonika je izredno popestrila igro. Igralci so na odru peli in plesali, uporabili so tudi lutke.

Po predstavi smo se odpeljali še v Novo mesto v Revoz. Na vhodu smo dobili posebne rumene jopiče za obiskovalce. Na kratkem predavanju smo izvedeli, kako pomemben je francoski jezik v tem podjetju. Kljub vedno večji rabi angleščine se še vedno raje sporazumevajo v francoščini. Povedali so nam tudi nekaj besed o pomanjkanju žensk v kolektivu in da zato vzpodbujajo njihovo zaposlitev v tehničnih poklicih. Po kratkem predavanju smo imeli še kratek ogled podjetja. Dobili smo slušalke in radijske sprejemnike, da smo lahko vodičko poslušali kar preko mikrofona. Videli smo, kako le iz nekaj kosov pločevine nastane moderen avto.

Dan je bil zanimiv, ugotovila sem, kako je francoščina uporabna v vsakdanjem življenju.

Hana Podgoršek, 2.a

Utrinek predstave

Dostopnost