Skoči na glavno vsebino

#vstopnicavtvojoprihodnost

Vpis na Gimnazijo Brežice
Želim izvedeti več ...

NAGOVOR

Drage devetošolke, dragi devetošolci, vabimo vas, da spremljate naše  spletne strani in socialna omrežja ( Facebook, Instagram in Twitter). Redno bomo objavljali informacije o naši šoli, o programih, ki jih izvajamo (splošna gimnazija in gimnazija – športni oddelek) ter o pestri ponudbi šolskih in obšolskih dejavnosti dejavnosti. V mesecu marcu načrtujemo spletno izvedbo dneva odprtih vrat. Naj Gimnazija Brežice postane vaša šola naslednja štiri leta in s tem pridobite vstopnico v vašo  prihodnost.

Vaši GIBovciwink

DAN ODPRTIH VRAT

V marcu bomo organizirali dan odprtih vrat šole.

DEVETOŠOLEC, DEVETOŠOLKA, SE TEŽKO ODLOČATA, NA KATERO SREDNJO ŠOLO SE VPISATI?

Se čudiš, zakaj v zadnjem času odrasli okoli tebe toliko govorijo o tem, kako pomembno je izbrati dobro srednjo šolo? Tebe pa to že pošteno moti, kaj?

Ja, tako pač je, ker se odrasli zavedamo, da je prava izbira srednje šole odločilna tudi za kasnejše življenje, saj vodi do primerne izbire študija, poklica, kariere in s tem povezanega zadovoljnega življenja v odrasli dobi.

Si uspešen, vedoželjen učenec oz. uspešna, vedoželjna učenka, povsem odločen, da se vpišeš na gimnazijo?

Dobra odločitev. Všečkam!

Nadaljuj z branjem.

l

Informacija o prijavno-vpisnem postopku

MATURA, MATURA, MATURA … JE RES TAKO POMEMBNA?

Res je. Uspešno opravljena matura je pomembna, ker omogoča vstop na vse univerzitetne študijske programe in enovite magistrske študije. Na maturi moraš dokazati znanje treh splošnih predmetov (slovenščine, matematike in tujega jezika) ter dveh izbirnih predmetov, ki ju izbereš glede na svoj interes med biologijo, kemijo, nemščino, francoščino, psihologijo, sociologijo, fiziko, geografijo, zgodovino, ekonomijo in informatiko. Če se vsa štiri leta prizadevno učiš, matura ne predstavlja nobene težave; pridobiš široko splošno znanje in razgledanost, kar je v življenju pomembno na vsakem koraku.

INFORMATIVNI DAN

Informativni dan šole bomo izvedli v petek, 12. februarja in v soboto, 13. februarja 2021.

Želim izvedeti več o šoli

Pokličite nas

07 49 92 350

Pošljite elektronsko sporočilo

gimnazija.brezice@guest.arnes.si

Spremljajte nas na INSTAGRAMU

01.

Program gimnazija.

02.

Program gimnazija (športni oddelek).

03.

Obvezne izbirne vsebine.

d

DEJAVNOSTI

.

l

Šolsko glasilo

Vsi dogodki so zbrani v našem glasilu.

Ekskurzije po Sloveniji in Evropi

Odkrivamo domovino in svet.

Raziskovalne naloge

Pouk ni edini vir učenosti.

Unesco šola

Sledimo UNESCO ciljem in vključujemo načela UNESCA v naše šolske aktivnosti.

y

Mešani mladinski pevski zbor

Sodelujejo pri šolskih prireditvah, udeležujejo se revijah in organizirajo letni koncert.

Tekmovanja iz znanj

Pri dijakih spodbujamo zanimanje za poglobljeno spoznavanje in širjenje znanja iz predmetov, kjer se organizirajo tekmovanja.

Športne dejavnosti

Zdrav duh v zdravem telesu.

Šolska galerija

Omogočamo dijakom razstavljanje svojih izdelkov. 

Dijakov

PROGRAMOV V OKVIRU OIV

IZOBRAŽEVALNI PROGRAMI

LETO USTANOVITVE ŠOLE

Ostanimo v stiku

Sedež šole: Trg izgnancev 14, 8250 Brežice

Telefon: 07 49 92 350

Email: gimnazija.brezice@guest.arnes.si

Uradne ure: 7.00 – 15.00

Dostopnost