Skoči na glavno vsebino

Naši dijaki Živa Bezjak, Maruša Gabrič, Tim Medved, Luka Pesjak, Sara Rožman Atelšek in Barbara Štorman so se skupaj s profesorico Matejo Raušl udeležili Global Rounda, ki je nadaljnje tekmovanje iz angleškega jezika The World Scholar’s Cup. Tekmovanja, ki je potekalo od 27. do 30. junija 2016 v Bangkoku na Tajskem, se je udeležilo 3400 učencev in dijakov iz 36 držav sveta, od tega je bilo 1600 seniorjev (starih 15 let in več), ostalo pa juniorji, učenci osnovnih šol. Udeleženci tekmovanja so se pomerili v šestih področjih in izbrani temi, ki je letos Nepopolni svet (An Imperfect World), področja pa so umetnost in glasba, naravoslovje, zgodovina, književnost, sociologija ter zločin in pravica. Tekmovanje je vključevalo ekipno debato, kreativno pisanje esejev, preizkus znanja šestih področij in kviz. Dijaki so tekmovali v skupini po trije, ocenjevalo pa se je posamezno in skupinsko. Domov so se vrnili z izjemnimi dosežki. Sara Rožman Atelšek je prejela zlato medaljo za najboljšo uvrstitev med brežiškimi gimnazijci ter srebrno medaljo iz debate. Živa Bezjak je ravno tako dobila srebrno medaljo pri debati, Tim Medved pa dve srebrni medalji za pisanje eseja in izvrstno znanje naravoslovja. Skupinsko pa so Živa Bezjak, Tim Medved in Luka Pesjak osvojili zlato medaljo in pokal za odlično 5. mesto v Evropi. Sara Rožman Atelšek, Maruša Gabrič in Barbara Štorman pa so prejele srebrno medaljo za skupinsko evropsko uvrstitev. Ti izjemni rezultati pa so jih pripeljali na najvišjo raven tekmovanja, The Tournament of Champions, ki bo potekalo letos novembra na Univerzi Yale v ZDA.

Mateja Raušl, prof.

Dostopnost