Skoči na glavno vsebino
Izjava o dostopnosti

Gimnazija Brežice se zavezuje, da bo omogočala dostopnost spletišča www.gimnazija-brezice.si v skladu z Zakonom o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij vsem uporabnikom.

Ta izjava o dostopnosti se nanaša na spletišče www.gimnazija-brezice.si.

Za zagotavljanje zahtev glede dostopnosti so bile sistemsko zagotovljene nekatere prilagoditve, kot so:

 • odzivno oblikovanje (prilagajanje postavitve vsebine ločljivosti zaslona),

 • navigacija s tipkovnico (prilagoditev za uporabnike, ki ne morejo uporabljati miške),

 • ustrezni barvni kontrasti (med besedilom in ozadjem),

 • predvidljivo delovanje spletišča,

 • omogočeno je spreminjanje tipa pisav in velikosti fontov,

 • omogočeno je ustavljanje premikov,

 • omogočeno je podčrtovanje povezav,

 • omogočeno je opremljanje slik z nadomestnim besedilom,

 • omogočena je uporaba različnih ravni naslovov.

Stopnja skladnosti

Spletišče www.gimnazija-brezice.si je delno skladno z Zakonom o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij zaradi spodaj navedenih izjem.

Nedostopna vsebina

Dostopnost spletišča www.gimnazija-brezice.si si nenehno spremljamo in sproti izboljšujemo posamezne elemente dostopnosti. Kljub temu nekatere objavljene vsebine ne izpolnjujejo vseh zahtev glede dostopnosti, kot jih določa Zakon o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij.

Primeri takih vsebin so:

 • skenirani dokumenti v PDF obliki zapisa,

 • različne kompleksne tabele s podatki,

 • različne kompleksne grafike.

Priprava izjave o dostopnosti

 • Ta izjava je bila pripravljena 13. aprila 2023 na podlagi samoocene.

 • Izjava je bila nazadnje pregledana 13. aprila 2023.

Povratne in kontaktne informacije

Zaradi pogostih posodobitev vsebin lahko obiskovalci pri brskanju po spletišču www.gimnazija-brezice.si, kljub prizadevanjem, da bi bile vse spletne strani čim bolj dostopne in uporabnikom prijazne, občasno naletijo na težave z dostopnostjo.

Obvestilo o morebitnih primerih neskladnosti objav z določili Zakona o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij in zahteve po posredovanju informacij v dostopni obliki lahko pošljete po elektronski pošti na naslov
gimnazija.brezice@guest.arnes.si.

Odgovor boste prejeli v roku osmih dni od prejema obvestila oziroma prošnje. Če v tem roku ne bomo mogli podati ustreznega odgovora, vam bomo sporočili, kdaj bo odgovor podan in razloge za zakasnitev odgovora.

Izvršilni postopek

V primeru, da ugotovite odstopanja od določil Zakona o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij, lahko podate prijavo inšpektorjem za informacijsko družbo po navadni ali elektronski pošti na naslov:  gp.uiv@gov.si.

Dostopnost