Skoči na glavno vsebino

V soboto, 28.1.2017, so se Živa Bezjak, Barbara Štorman, Kaja Zakšek, Sara Rožman Atelšek, Tim Medved, Miha Kerin, Urška Pečnik, Lara Jambriško, Luka Pesjak, Mojca Dimič, Valentina Zlobko ter Živa Stegne udeležili angleškega tekmovanja The World Scholar’s Cup v Ljubljani in se med približno 180 udeleženci uvrstili na Global Round, ki bo junija 2017 v Hanou v Vietnamu oz. avgusta 2017 v Cape Townu v Južnoafriški republiki, kjer bodo tekmovali z udeleženci s celega sveta. V tej ”bitki znanja” je tokrat sodelovalo več kot 300 učencev in dijakov iz slovenskih šol in nekaterih držav  Balkana. Udeleženci tekmovanja so se pomerili na šestih področjih in z izbrano temo, ki je letos An Unlikely World, področja pa so bila umetnost in glasba, naravoslovje, zgodovina, književnost, sociologija ter posebno področje. Tekmovanje je vključevalo ekipno debato, kreativno pisanje esejev, preizkus znanja s petih področij in kviz. Živa Bezjak, Barbara Štorman in Kaja Zakšek so prejele pokal za drugo mesto v pisanju eseja. Vsi skupaj pa so dobili 27 zlatih ter 49 srebrnih medalj, posamezno in skupinsko. Najboljša dijakinja brežiške gimnazije je Živa Bezjak, ki je osvojila 1. mesto iz znanja umetnosti ter domov prinesla kar 12 medalj.

Mateja Raušl, prof.

Dostopnost