Skoči na glavno vsebino

V soboto, 17. 3. 2018, je v Kopru potekalo biološko državno tekmovanje. Tema, ki smo jo dodatno morali proučiti dijaki prvih in drugih letnikov, so bile dvoživke. To je  skupina vretenčarjev, ki je v Sloveniji ogrožena zaradi različnih človeških posegov, s katerimi spreminjamo in uničujemo njihov življenjski prostor.

Na tekmovanju je bila naša šola zelo uspešna, saj smo izmed petih uvrščenih dijakov na državno tekmovanje kar štirje prejeli priznanja. Tjaša Hostar in Lea Poslek – Baršić iz 2. b sta osvojili ZLATI priznanji, Lea Petretič iz 1. c in Aljaž Bratanič iz 2. b pa sta se razveselila SREBRNIH.

S to izkušnjo smo pridobili veliko novih znanj, ki jih bomo lahko širili med ljudmi in skupaj pripomogli k ohranitvi dvoživk v svojem okolju.

Tjaša Hostar, 2. b

Dostopnost