Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 19. 4. 2018, smo na Gimnaziji Brežice v okviru  projekta Erasmus+ KA1 gostili profesorje, psihologinjo in ravnatelja srednje šole Sehit Yurdakul Alcan iz turškega mesta Tarsus ter organizacijsko osebje neformalnega učnega centra VitaTiim in centra za učenje odraslih Vestifex iz estonskega mesta Narva.

Projekt se skozi svoj naslov vsebinsko osredotoča na dostop študentov s težavami v neformalnem izobraževanju skozi ustvarjalno dramo. Teden dni so bivali in se izobraževali v Sloveniji, mi pa smo prispevali enodnevni sklop: Poučevanje skozi umetnost.

Naš program je bil zelo pester:

  • dobrodošlica s kratkim kulturnim programom,
  • predstavitev razstave Red carpet maturantke Lane Škrlec,
  • ogled naše šole za primerjavo z njihovimi,
  • moderirana strokovna razprava njihovih in naših učiteljev ter estonskega osebja,
  • aktivna asistenca pri pouku »Kreativnost in informacijska tehnologija«,
  • asistenca pri rednem predmetu umetnosti “Kreativne šablone”,
  • aktivna asistenca pri modularnem predmetu umetnosti “Risanje človeške figure”,
  • asistenca na vaji gimnazijskega MeMPZ pevskega zbora.

 

Sodelovalo nas je enajst profesorjev in osem dijakinj in dijaki pri rednem pouku. Skupaj smo ustvarili nepozaben ustvarjalni dan Erasmus+ KA1 projekta, saj so nas gostje zapustili vidno zadovoljni.

 

Alojz Konec, 26. aprila 2018

Dostopnost