Skoči na glavno vsebino

V letošnjem šolskem koledarju sta 27. in 28. maj določena kot dneva za opravljanje predmetnega izpita (izboljševanje ocen) in opravljanje enega popravnega izpita.
Obrazložitev: Ob koncu pouka 4. letnikov bodo lahko dijaki, ki bodo imeli en negativni predmet, pristopili k popravnemu izpitu v izpitnem obdobju v maju. Dijak, ki bo imel več popravnih izpitov, bo lahko opravljal en popravni izpit konec maja, ostale izpite v juliju oziroma avgustu. Če ima dijak samo en popravni izpit in ga opravi konec maja, potem lahko pristopi k spomladanskemu delu mature, sicer doslej to ni bilo možno. S popravljenim šolskim koledarjem se je izpitno obdobje raztegnilo na dva dneva. Dijak lahko en dan opravlja popravni izpit, drugi dan pa še morda predmetni izpit, s katerim izboljšuje svojo že zaključeno pozitivno oceno. Prav tako lahko dijak v skladu Pravilniku o ocenjevanju v srednjih šolah po uspešno opravljenem zaključnem letniku enkrat izboljšuje oceno največ dveh predmetov. Do sedaj to ni bilo mogoče, ker je izpitno obdobje trajalo 1 dan.

Rok za prijavo na izpit je 23. 5. 2020, do 14. ure.

Načini prijave:
* Priporočamo spletno prijavo, ki se nahaja na povezavi:
https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=Fuu8VPkk90C1QA8cXokWNa9bO-k_M6FIio-ItqyiFIxUMjhLTkI5RUIxMTlUVVZKVElRUkJaVDZaSy4u
** Kandidati lahko natisnejo prijavnico in jo pošljejo po navadni pošti na naslov šole.

Spomladanski izpitni rok – 19. in 20. maj 2020

Fotografija: Lacie Slezak – Unsplash

Dostopnost