Skoči na glavno vsebino

Današnjega prvega dneva pouka se je udeležila približno polovica vseh letošnjih maturantov. Dijaki so imeli na urniku slovenščino, matematiko, sociologijo in psihologijo. Dijaki so bili ob vstopu v šolo bolj zadržani in previdni. V šolskih prostorih se morajo držati določenih navodil, s katerimi se preprečuje morebitno širjenje okužbe virusa. Med drugim morajo ob vstopu v šolo imeti na sebi zaščitno masko, si razkužiti roke in povsod ohranjati varno razdaljo 1,5 do 2 metrov. V skladu s priporočili pristojnega ministrstva in NIJZ smo prilagodili hišni red za ta čas, ki je objavljen na spletni strani šole. Dijakom smo poslali navodila, kako se vstopa v šolo, da ohranjajo primerno razdaljo. Ob vstopu v šolsko stavbo in po hodnikih morajo vedno nositi zaščitno masko ter, da si lahko ob prihodu v učilnico masko snamejo. Med poukom so lahko brez maske, prav tako so v vsaki učilnici na voljo razkužila, topla voda in milo ter na vidnem mestu tudi infografike z navodili in priporočili, kako si pravilno umiti roke, kašljati ter si nadeti oz. sneti masko.

Fotografija: Posavski obzornik

Dostopnost