Skoči na glavno vsebino

Drage dijakinje in dijaki!

Pred 75 leti so bili z glavnim poslanstvom zagotavljanja in krepitve miru uradno ustanovljeni Združeni narodi.

Prejeli smo razglednico in spremno pismo mag. Damirja Devčiča, nekdanjega dijaka naše šole, ki je pooblaščeni minister na Stalnem predstavništvu Republike Slovenije pri Uradu Združenih narodov in ostalih mednarodnih organizacijah v Ženevi. 

Ob dnevu Organizacije združenih narodov vas želi spodbuditi k spoznavanju OZN in k pogovoru o temeljnih vrednotah v sistemu OZN, kot so sodelovanje, dialog in vzajemno spoštovanje med narodi. Razglednico in dopis ponujam vam v branje in premislek o zapisanem ter morda obisk kakšne spletne strani, ki nam jih predlaga mag. Devčič.

Morda vam bo vse to približalo področje mednarodnega sodelovanja in vas navdušilo za delo v diplomatskem poklicu.

Uroš Škof, ravnatelj

 

Dostopnost