Skoči na glavno vsebino

V petek, 28. 5. 2021, je pouk potekal malo drugače.

Dijaki 3. c smo se razdelili v dve skupini. Ena se je z razredničarko odpravila v zavetišče za male živali, kjer nam je tamkajšnja veterinarka prijazno predstavila potek delovnega dneva, skrb za posamezne štirinožne prijatelje in nas povabila, da z njimi preživimo nekaj časa. Igre so bili veseli tako kosmatinci kot mi.

Medtem je druga skupina s prof. Avscem »športala« in pritekla do nasipa. Sestali smo se pri HE Brežice in nadaljevali uro v duhu geografije. Dijaki smo v parih reševali delovni list, opravili terensko vajo, njen namen je bil, da smo se seznanili s projektom Vodnega centra Brežic in funkcijami našega mesta. S pomočjo razstavljenih panojev smo zapisali še nekaj tehničnih podatkov o HE Brežice in izvedeli kaj več o sklopu hidroelektrarn na spodnji Savi.

Vsaka skupina je v Vrbini nabrala še nekaj vlagoljubnih rastlin in vzorcev obrečnih prsti, na koncu pa smo šolske vsebine na prostem ovekovečili s skupno fotografijo.

Lepo se je učiti malce drugače in bolj sproščeno.

Zapisala: Ines Zupančič, 3. C

Dostopnost