26. september je dan, ko praznujemo jezikovno raznolikost v Evropi in spodbujamo učenje jezikov. Pomembno pa je tudi, da se zavedamo vloge slovenskega jezika v evropskem prostoru.

Naša šola je vključena v Erasmus+ projekt; v okviru tega projekta smo letos ob tej priložnosti naučili naše goste iz Turčije, Estonije, Litve in Portugalske nekaj osnovnih besed in povedi.

Tokrat je vlogo učiteljice slovenščine prevzela naša terapevtska psička Ami in učence ter učitelje učila preproste slovenske povedi, kot so na primer: Kako ti je ime, Imaš lepe oči, Izpolnjujem PCT pogoje …

Vzdušje je bilo nadvse prijetno, učenje slovenščine pa je lahko tudi uspešno in zabavno, ko je prisoten kosmatinček.

To je bil tudi Amijin zadnji delovni dan v vlogi terapevtskega in šolskega psa, saj z oktobrom odhaja v zasluženi pokoj.

Simona Tusun, prof.